Güvencemiz

Müşterilerimizin güvenini, en büyük güvencemiz olarak görüyoruz

Güvencemiz

Müşterilerimizin güvenini, en büyük güvencemiz olarak görüyoruz

Değer Yaratıyoruz

Hissedarlarımız için değer yaratıyoruz.

Güvencemiz

Müşterilerimizin güvenini, en büyük güvencemiz olarak görüyoruz

Güvencemiz

Müşterilerimizin güvenini, en büyük güvencemiz olarak görüyoruz

Büküm ve Puntalama Tesisi

Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde 1998 yılında kurulan iplik, büküm ve air cover (puntalama) fabrikasında yüksek kalite standartlarında üretim yapılmaktadır. Her yıl gelişen tekstil teknolojisine ayak uydurmak amacıyla işletmenin makine parkı yenilenmiş ve kapasitesi devamlı olarak artırılmıştır. İşletme, bugün itibarı ile günlük 25.000 kg olmak üzere aylık 750.000 kg üretim hacmine ulaşmış ve bu kapasiteyle Türkiye'nin en büyük iplik büküm işletmesi konumuna gelmiştir.

Biltaş iplik büküm tesislerinde lycralı, elastanlı çift kaplama, tek kaplama ile 8 Ne - 100 Ne arası kısa ve uzun elyaf çalışılabilmekte; pamuk, polyester, viskon, polviskon, yün, akrilik ve bunların karışımları ipliklere dokuma, örme, triko çorap ve ev tekstilleri sektörüne uygun büküm ve fikse işlemleri yapılmaktadır.

Ayrıca, günlük 4.000 kg ve aylık 120.000 kg üretim kapasiteli tesiste, tekstil sektörüne yönelik her türlü sentetik iplik, elastan ve lycra ile puntalanmaktadır.

Kaliteye büyük önem veren bir anlayış ve disiplin içerisinde faaliyetini sürdüren tesislerde üretilen iplik çeşitlerinin büyük bölümü ihracata yönelik olmakla birlikte iç piyasadan gelen taleplere de işletme en hızlı şekilde ve titizlikle cevap verebilmektedir.

Donanımlı teknik personeller, Ar-Ge çalışmaları bünyesinde kaliteyi her geçen gün daha üst seviyelere çıkarmak ve yeni ürün geliştirmek amacıyla planlı çalışmalarını düzenli bir şekilde yürütmektedir.

1950 yılında Adana'da tekstil ve tarım ürünleri alım satımıyla faaliyete başlayan Bilici Grup, bugün ileri teknolojiyle donatılmış iplik üretim, iplik büküm, dokuma ve boya-terbiye tesisleriyle tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 25.200 m2'lik alanda yerleşik bulunan fabrika, 11.620 m2 kapalı alana sahiptir. Üretim kapasitesi dokuma kumaş için 50.000 metre/gün, iplik boya için 2.000 kg/gün, elyaf boyama için 4.000 kg/gündür. Tesis, Avrupa ülkeleri ve ABD standartlarına uygun olarak ayda 1.500.000 metre kumaş, 100 ton elyaf, 65-70 ton iplik üretimi yapabilmektedir.

Bilici Grubu; bugün ileri teknoloji ile donatılmış iplik üretim, iplik büküm, dokuma ve boya-terbiye tesisleri ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Dünya standartlarında ileri teknolojiyle donatılmış olan tesislerde, dokuma kumaş kontinü ve jet boyama ile iplik-elyaf boyama işlemleri dışında zımpara, şardon, makas, kaplama, sanfor işlemleri ve her çeşit özel apre ve tuşe işlemleri yapılmaktadır.

Akreditasyonlu ve tam teçhizatlı fizik ve kimya laboratuvarlarına sahip olan tesis, özellikle ihracat ürünlerinde aranan buruşmazlık, su geçirmezlik, leke tutmazlık, teflon apre gibi özel apre işlemleriyle birlikte, boyama haslıkları (solmazlık) konularında kendisini geliştirmiştir ve üstün rekabet gücüne sahiptir.

Tesiste son model yakma, kasar, gergisiz yıkama, gergisiz kurutma, frekans kurutma, kontinü boyama, jet boyama, sanfor, şardon, makas, zımpara, dink yıkama, kade ve Dolphin Kiss makineleri mevcut olup, pamuk, polyester, yün, viskon, keten ve elestomerli (lycralı) kumaşlar boyanmakta ve terbiye edilmektedir.

Tesis, tam donanımlı makine parkı ve deneyimli kadrosu ile bölgenin seçkin boya-terbiye tesislerindendir.